1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

“2016-2017 Mezuniyet Töreni ve 3. Geleneksel Mesut Yılmaz Anma Günü” Etkinliği

 

Meslek yüksekokulumuz Sabri Tığlı Konferans Salonu’nda “2016-2017 Mezuniyet Töreni ve 3. Geleneksel Mesut Yılmaz Anma Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Abana Kaymakam Vekili Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER, Abana Belediye Başkan Vekili Sayın Altan ERDOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Sayın Erdal AKSU, Abana Emniyet Amiri Sayın Ferhat GÜL, kurum müdürleri ve veliler katıldı.

Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Erol TURAN’ın yapmış olduğu açılış konuşmasında “Gururla söyleyebilirim ki öğrencilerimiz eğitim süreci boyunca yaptıklarıyla bizlerin takdirini kazandı. Hedefleri için zamanlarını ve üniversitemizin onlara sunduğu imkanları çok iyi planladılar. Ortaya koydukları ürünler ve dayanışma içerisinde yürüttükleri çalışmalarıyla gerek ailelerinin gerekse hocalarının emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar." şeklinde konuştular ve bu yıl toplam 89 öğrencimizin mezun olduğunu belirttiler.

Programda Merhum Mesut YILMAZ’ın biyografisi sunuldu. Devamında Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu, Mesut YILMAZ’ın anısına sevdiği şarkıları seslendirdi.

Programın devamında bölümlerinde ilk üçe giren öğrencilere, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Sayın Erdal AKSU ve Abana Belediye Başkan Vekili Sayın Altan ERDOĞAN tarafından belgeleri verildi. Abana Kaymakam Vekili Sayın Hasan Hüsnü TÜRKER okul birincisi olan İnşaat Bölümü Yapı Denetimi Programı Öğrencisi Gülşah TARİKÇİ’ye plaketini verdi. Okul birincisi olan öğrencimizin mezuniyet kütüğüne plaketini çakmasının ardından mezun olan öğrencilerimiz adına bir konuşma yaptı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencimiz, hep birlikte sahneye çıkarak mezuniyet andını gerçekleştirdikten sonra keplerini fırlatarak mezun olmanın mutluluğunu bir kere daha coşkulu bir şekilde yaşadılar.

Etkinliğin sonunda konuklar fuaye alanında öğrencilerimizin gerçekleştirmiş oldukları projeleri gezerek bilgi alışverişinde bulundular.